Erdem Kaya Patent

MÜVEKKİLLERİMİZDEN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDEN MÜHENDİSLİK YAKLAŞIMI İLE SAĞLIK ALANINDA İNOVASYON...

MÜVEKKİLLERİMİZDEN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDEN MÜHENDİSLİK YAKLAŞIMI İLE SAĞLIK ALANINDA İNOVASYON...
MÜVEKKİLLERİMİZDEN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDEN MÜHENDİSLİK YAKLAŞIMI İLE SAĞLIK ALANINDA İNOVASYON...
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Uzm. Dr. Sabiha Banu Denizeri, Orman Fakültesi’nden Prof. Dr. Murat Demir, Doç. Dr. Zeki Candan ve Yrd. Doç. Dr. Ersel Yılmaz tarafından oluşturulan ekibin uzun süren yoğun çabaları sonucu sağlık alanında mühendislik yaklaşımı ile önemli bir inovasyon çalışması yapıldı.
 
Gerçekleştirilen çalışmaların neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TürkPatent) patent başvurusu tarafımızdan yapılmış olup, tıp ve mühendislik alanında ortaya konulan bu buluşun Türkiye’de aile hekimliği uygulamalarında kullanılması hedeflenmektedir. Böylece sağlık hizmetlerinin daha hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde yürütülmesine katkı sunulmuş olacak.
 
Müvekkilimiz İstanbul Üniversitesine ve değerli Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Murat Demir, Doç. Dr. Zeki Candan, Yrd. Doç. Dr. Ersel Yılmaz ve Uzm. Dr. Sabiha Banu Denizeri’ni kutsal bir konu olan insan sağlığı alanında yapmış oldukları inovatif mühendislik çalışması nedeniyle tebrik eder, bilimsel başarılarının artarak sürmesini temenni ederiz.
 
Kaynak : http://orman.istanbul.edu.tr