Erdem Kaya Patent

ERDEM KAYA PATENT, SİSTEM GLOBAL İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

ERDEM KAYA PATENT, SİSTEM GLOBAL İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
ERDEM KAYA PATENT, SİSTEM GLOBAL İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Türkiye’deki Ar-Ge ve Teknoloji sektörüne odaklı öncü danışmanlık, vergi ve denetim grubu Sistem Global Danışmanlık Türkiye’deki 6’ıncı ofisini Şubat ayında BURSA’da açtı. Grup, Bursa’da “SİSTEM GLOBAL BURSA A.Ş.“ şirketinde Erdem Kaya Patent ile Ar-Ge tabanlı hizmetler konusunda güçlerini birleştirdi. Danışmanlık, denetim ve vergi şirketleri arasında Ar-Ge ve Teknoloji hibe ve teşvikleri konusunda ülkemizde yıllar önce ilk adımı atan oyuncu olarak hizmetlerini yürüten Sistem Global Danışmanlık, Bursalı şirketlerin Ar-Ge Tasarım Merkezleri , TUBİTAK Fonları , Avrupa Birliği fonları, devlet destekleri, hibe ve teşviklere erişimini kolaylaştıracak.
 
Organize sanayi bölgeleri, otomotiv endüstrisi, tekstil, mobilya, tarım ve daha bir çok sektörün üretim üssü haline dönüşen Bursa, ileri teknoloji ve yüksek kapasiteli binlerce şirkete ev sahipliği yapıyor. Sanayide köklü bir geleneğe sahip olan Bursa, geçmişte elde ettiği kazanımlarını Sistem Global Danışmanlık’ın köklü ve bütünleşik uzmanlığı ile kurumsallaştıracak.
 
Global pazarlarda daha efektif sonuçlar elde etmek isteyen Bursalı firmalar, Sistem Global’in Türkiye’deki Ar-Ge ve teknoloji sektörüne odaklı öncü danışmanlık hizmetinden yararlanacak. Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurmak, teknik/mali sürdürme hizmetleri, Avrupa Birliği fonları, Tekno-Yatırım programı ve TEYDEB proje destekleri, patent değerleme, hukuksal danışmanlık ve vergi planlamalarına kadar birçok hizmet Sistem Global Danışmanlık tarafından sunulacak. Özellikle Ar-Ge, tasarım ve teknoloji tabanlı teşvik ve destekler ile bu alandaki girişimler ve yatırımlar hakkındaki uzmanlığı ile Sistem Global Danışmanlık, Bursa sanayi iklimine katkıda bulunacak. 
 
Bursa ilinde Erdem Kaya Patent ile stratejik ortak olarak hareket edecek olan Sistem Global Danışmanlık, fikri mülkiyet haklarının korunması ve ticari olarak kullanılması açısından da sinerji ortaya çıkaracak. Bursalı şirketler, Sistem Global Danışmanlık’ın sunduğu desteklerden faydalanarak patent, buluş ve projeleri ile ilgili de hak ettikleri değerlemeler, finansal araçlar, vergi istisna uygulamaları ve hukuki korumayı da bulacaklar.
 
Sistem Global Bursa’ya ulaşmak isteyenler için irtibat bilgileri şu şekildedir.
 
Mail: nursel.ustundag@sistemglobal.com.tr
Telefon: 0224 453 10 15