Erdem Kaya Patent

INTA’YA ERDEM KAYA PATENT İMZASI

INTA’YA ERDEM KAYA PATENT İMZASI
INTA’YA ERDEM KAYA PATENT İMZASI

Uluslararası Marka Vekilleri Birliği (INTA) tarafından bu yıl 139.su düzenlenen geleneksel etkinlik İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşti. Toplam beş gün süren etkinlikte 140 ülkeden 10.668 marka yöneticisi, marka vekili, avukat ve patent ofisi yetkilileri verimli toplantılar yapma şansını yakaladı.


Dünyanın en büyük ve en geniş katılımlı marka etkinliği olan INTA 2017’de Erdem Kaya Patent de yerini aldı. Türkiye’den sınırlı firmanın katıldığı etkinlikte dünyanın farklı noktalarından gelen marka vekilleriyle ikili işbirliklerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını söyleyen Erdem Kaya Patent Genel Müdürü Erdem Kaya; “Tüm dünyadan marka vekillerinin, patent ofisi yetkililerinin toplandığı en önemli organizasyon olan INTA 2017’ye ilgi bu yıl da son derece yoğun oldu. Biz de Erdem Kaya Patent olarak etkinlikte yerimizi aldık. Gerçekleştirdiğimiz yüz yüze toplantılarda, Türkiye’ye ilgi son derece yoğundu. Meslektaşlarımız gerek ülkemiz, gerekse de sektörümüz ile ilgili çok sayıda sorular sordular. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dünyada nasıl bir cazibe merkezi haline geldiğine bir kez daha tanık olduk. İlerleyen günlerde ülkemizin patent ve marka konusunda önemli bir ülke konumuna geleceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.


Uluslararası Marka Vekilleri Birliği tarafından her yıl dünyanın farklı bir kentinde düzenlenen etkinliklerde, fuar, toplantılar, konferanslar, eğitim ve vaka çalışmaları gibi organizasyonlar da yer alıyor. INTA’nın 140. Toplantısı, 2018 yılında Amerika’da düzenlenecek.