Erdem Kaya Patent

SİSTEM GLOBAL BURSA OFİSİ AÇILDI

SİSTEM GLOBAL BURSA OFİSİ AÇILDI
SİSTEM GLOBAL BURSA OFİSİ AÇILDI

Türkiye'deki Ar-Ge ve Teknoloji sektörüne odaklı öncü danışmanlık, vergi ve denetim grubu Sistem Global Danışmanlık, ülkemizin Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları alanında en önde gelen danışmanlık firmalarından biri olan Erdem Kaya Patent ortaklığıyla Türkiye'deki 6'ıncı ofisini Bursa'da açtı.

Açılış kapsamında, “Fikirden Ticarileşmeye Katma Değerden Globalleşmeye Sistemli Bakış’’ konulu Bursa'da bir ilk niteliğindeki bu geniş katılımlı panel ile, her biri alanında ülkemizin en yetkin profesyonellerinden olan panelistler interaktif bir şekilde katılımcılara, Ar-Ge, İnovasyon, Hibe Destekler, Vergi Muafiyetleri ve Fikri-Sınai Haklar gibi konulardaki en güncel gelişmeleri aktardı.

Sheraton Bursa’da düzenlenen panele Sistem Global Danışmanlık CEO’su Hüseyin Karslıoğlu, Sistem Global Ortağı Avukat Cengiz Aydemir, Erdem Kaya Patent Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya, Sistem Global Ortaklarından Ülkü Şengül ve İnovaban Genel Müdürü Dr. Kazım Acatay katıldı.


Bursa’da girişimlerin ticarileşmesi ve yatırım alması için yapılması gerekenlerin anlatıldığı panelde konuşan Sistem Global Danışmanlık CEO’su Hüseyin Karslıoğlu, “Ülkemizde girişimler ve girişimcilerin sayısını artırmalıyız. Yeni ekonomik sistemde teknolojiyi temel alan fikirlerin ticarileşmesi ve global yolculuğa hazırlanması gerekiyor. Sistem Global Danışmanlık, bu süreçte girişimlerin önüne çıkması muhtemel tüm sorunları birer birer saptayıp çözüm yollarını ortaya koyuyor” dedi.

Projeden şirketleşmeye, devlet desteklerinden yatırım ve yatırımcılara kadar çok geniş bir ekosistemde 150 kişilik kadroları ile hizmet verdiklerini ifade eden Hüseyin Karslıoğlu, “Ülkemizin ekonomik bağımsızlığını kazanması için girişimlere her zamankinden daha fazla önem veriyoruz. Ar-Ge çalışmaları sonucunda kabiliyetlerini artıran ve küresel pazarlarda güçlü bir oyuncu olmak isteyen şirketlerin önündeki tüm engelleri kaldıracak çözümlerimiz var” diye konuştu.
 

 


Erdem Kaya Patent Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya ise Sistem Global Danışmanlık ve Erdem Kaya Patent çözüm ortaklığıyla başlayan birlikteliğimiz bu yıl Sistem Global Bursa’yı kurmamızla beraber organik bir ortaklığa dönüştü. Sistem Global Bursa’nın tecrübeli teknik ve mali ekibi şimdiden çok güzel işlere imza attı, ancak bu daha bir başlangıç. Sistem Global’in derin tecrübesi ve geniş hizmet portföyünü Erdem Kaya Patent’in Fikri Haklar alanındaki uzmanlığı ile harmanlayarak bölgemizdeki işletmelere yüksek katma değer sağlama konusunda son derece kararlıyız” şeklinde konuştu.