Erdem Kaya Patent

AVRUPA PATENT VEKİLLİĞİNDE İLK ADIM TAMAM

AVRUPA PATENT VEKİLLİĞİNDE İLK ADIM TAMAM
AVRUPA PATENT VEKİLLİĞİNDE İLK ADIM TAMAM

Avrupa Patent Ofisi tarafından her yıl gerçekleştirilen Avrupa Patent Vekilliği sınavının 2017 yılında ilk aşamasına Almanya Münih de katılan Yurtdışı Operasyon Departmanı Yöneticimiz Gülhan Çiçek Bölükbaşı zorlu serinin ilk ayağı olan Pre-Exam sınavını başarı ile tamamladı.

Teknik, hukuk ve lisan bilgisi gerektiren, toplam dört ana ve bir ön safhadan oluşan sınavın ön safhasında yeterlilik elde eden Gülhan Çiçek Bölükbaşı, elde ettiği başarı sayesinde bundan sonraki aşamalara devam edebilecek.

Avrupa Patent Vekilliği için ortaya koyulan şartların ilki ve diğer aşamalara geçebilmek için tamamlanması zorunlu olan süreci geride bıraktığı için mutlu olduğunu belirten Bölükbaşı, önümüzdeki yıllarda geri kalan sınavlardan da başarı ile ayrılarak hem kendisi hem de şirketi için güzel bir sonuç almak istediğini aktardı.

Avrupa Patent Vekilliği sürecine şirket olarak özel önem verdiklerini söyleyen Genel Müdürümüz Erdem Kaya, ekibimizdeki tüm patent vekillerinin  bu alanda eğitimler almaya devam ettiklerini belirterek, Avrupa Patent Vekilliği sınavı sürecinde ilk adımı tamamlayan Gülhan Çiçek Bölükbaşı’na başarılar diledi.