Erdem Kaya Patent

4. TÜRK PATENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK

4. TÜRK PATENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK
4. TÜRK PATENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türk Patent Enstitüsü tarafından, sınai mülkiyet hakları konusunda toplumda farkındalık yaratılması, sanayicilerimiz, akademisyenlerimiz ve diğer tüm kesimlerce inovasyona daha fazla önem verilmesi amacıyla düzenlenen Türk Patent Ödüllerinin dördüncüsü 9 Nisan’da Ankara’da gerçekleştirilecek. 
 
Çeşitli kategorilerde belirlenen ödüller sahiplerine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilecek. 
 
Akademisyenler, sanayiciler, buluş sahipleri, araştırmacılar, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel kurum/kuruluşlarla birçok ülke elçiliklerinden üst düzey temsilcilerin ve bürokratların davetli olduğu organizasyonda, Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım ve Coğrafi İşaret alanlarında ödüller verilecek.        
Patent Ödülleri, sınai mülkiyet bilincinin oluşturulması ve bu hakların yaygın kullanımının sağlanması, firmalarımızca, marka, patent ve tasarım konularında ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücü yüksek ve özgün ürünler yaratılması, yeni patentler için daha fazla kaynak ayrılması ve daha çok çalışılması gerekliliğine dikkat çekmesi açısından önem taşıyor. 
 
Ödül töreni çerçevesinde patent ligi, en fazla uluslararası patent başvurusu yapan firma, en fazla patent başvurusu yapan üniversite, kadın buluşçu, en fazla marka başvurusu, uluslararası marka başvurusu yapan firma, uluslararası markalaşmaya en fazla yatırım yapan firma, en fazla tasarım, uluslararası tasarım başvurusu yapan firma, ülkemizde en fazla coğrafi işaret tescili yapan şehir, marka şehir vb. kategorilerde ödüller verilmesi planlandı.
 
Kaynak : http://www.tpe.gov.tr