Erdem Kaya Patent

PATENT BİLİNÇLENDİRME PROJEMİZİN FİNAL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

PATENT BİLİNÇLENDİRME PROJEMİZİN FİNAL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK.
PATENT BİLİNÇLENDİRME PROJEMİZİN FİNAL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü koordinasyonu ile sanayi bölgelerimizdeki işletmelere yönelik olarak; Bursa’da patent başvuru sayısını arttırmak için bir sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlanan "Patent Bilinçlendirme Projesinin" kapanış toplantısına BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, UPB Yönetim Kurulu Başkanı Canan Sönmez, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdür Vekili Şenol Baysan, projeyi oluşturan Erdem Kaya Patent Genel Müdürü ve Avrupa Patent Vekili Erdem Kaya, programa iştirak eden organize sanayi bölge müdürlüklerinin yetkilileri ve projeyi ekibi ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Programın açılışında söz alan Uluslararası Patent Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Sönmez UPB olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi paylaşımında bulundu ve böyle bir projenin içinde olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. En önemli hedeflerinin patent konusunda farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.
 
Proje sunumunun yapıldığı ve altı aylık çalışmanın aktarıldığı toplantıda projeyi oluşturan Genel Müdürümüz Erdem Kaya Türkiye'nin 2023 hedefi olan yılda 50.000 patent başvuru sayısına ulaşmak konusunda projenin katkı sağlamasını hedeflediklerini ifade etti ve patent konusunda rakamsal verileri davetlilerle paylaştı. Programda BTSO Başkanı İbrahim Burkay bir konuşma yaparak ülkemiz ve Bursa için patent ve inovasyonun önemine dikkat çekerek sanayiye ve özellikle gençlere önemli mesajlar verdi.
 
Bursa’yı patent başvuru sıralamasında yukarı sıralara taşımayı hedefleyen proje ile bu güne kadar gerçekleştirilen toplantılarda konuya ilgili özel hedef gruba olmak üzere altıyüz kişiye ulaşıldı.
 
Katılımcılardan hiçbir ücretin talep edilmemiş, yıl boyunca sosyal sorumluluk projesi kapsamında olası sorularının yanıtlanacağı belirtilmiştir. Projenin tüm masrafları ve görevlendirmeleri Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü ile Erdem Kaya Patent A.Ş. firması tarafından karşılanmıştır. 
 
Bursa’da yapılan patent başvurularının artması, önce kentimize sonra da ülkemize sağlayacağı kazanımla katma değeri yüksek ürünlerin üretimine destek sağlayacak, patente ve patentli ürünün üretimine olan devlet destekleri ile KOBİ’lerin üzerindeki yükü hafifletecektir.  
 
Final toplantısının sonunda projeye destek veren OSB Müdürlüklerine, UPB Başkanı Canan Sönmez'e ve Genel Müdürümüz Erdem Kaya'ya BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.